Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φωτογραφία
- - - - -

DID Genesis by MM Vapors(Greece) [Review]

• Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε νέο θέμα
  • Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
477 απαντήσεις στο θέμα

#1 OFFLINE   steamboy

steamboy

ヴァンゲリス

• Banned

• Pip Pip Pip Pip Pip
  • 4.002 δημοσιεύσεις
  • Joined 28-Φεβρουάριος 12
  • website: http://www.urbanvapers.com
  • Τι κάνετε μωρέ; Σταματήστε το κάρβουνο! Όχι άλλο κάρβουνο!

Δημοσιεύθηκε 20 Μάιος 2012 - 15:25

The "DID", Greek Genesis by MM Vapors

Δημοσίευση Εικόνας

Πρόλογος

Εδώ κ ένα αρκετά μεγάλο διάστημα έχω αφήσει πίσω μου τους κλασσικούς ατμοποιητές ιδικατασκευής που βασίζονται στη χρήση φιτιλιού και χρησιμοποιώ αποκλειστικά τύπου "Genisis" . Αποκαλούνται έτσι γιατί έχουν ένα διαφορετικό τρόπο κατασκευής αλλά και διαφορετικό είδος "φιτιλιού". Η κατασκευή τους είναι τύπου τανκ, είτε με χρήση plexy για να φαίνεται το υγρό ή εξ ολοκλήρου από ατσάλι. Για "φιτίλι" τοποθετείται ένα κομμάτι mesh, μετά από οξείδωση(με φλόγιστρο ή αναπτήρα), και το κλασσικό σύρμα αντίστασης τυλιγμένο σε αυτό (κατά προτίμηση 0.20mm Kanthal).
Έχοντας χρησιμοποιήσει αρκετούς τύπου Genesis (όπως line,maxi,Lv,Regenesis-GR) δε δίστασα ούτε στιγμή, μαθαίνοντας πως θα βγει ένας νέος Genesis και μάλιστα από Ελληνικά χέρια, να προβώ σε παραγγελία του (προ-παραγγελία) ...

Δημοσίευση Εικόνας

Περιγραφή

O "DID" είναι κατασκευασμένος εξ ολοκλήρου από ανοξείδωτο ατσάλι, εκτός απ το μπρούτζινο άξονα που λειτουργεί ως θετικός πόλος, και απαρτίζεται από 6 κομμάτια.
Έχει χωρητικότητα 3.5ml, ρυθμιζόμενο πόλο, σπείρωμα 510 και οι διαστάσεις του είναι 50mm μήκος/ύψος(χωρίς drip-tip) και 20mm διάμετρο.
Η διαφορά του με αρκετούς τύπου Genesis ατμοποιητές είναι πως δεν διαθέτει ηλεκτρόδια, ούτε βίδες που καταλήγουν σε αυτά. Διαθέτει μια βίδα ως αρνητικό πόλο και ένα μπρούτζινο άξονα με 3 μικρά παξιμάδια ως αρνητικό πόλο. Επίσης, διαθέτει στο πάνω μέρος της βάσης άνοιγμα για αναπλήρωση υγρού, το οποίο "σφραγίζει" με μια βίδα.
Και οι δύο βίδες που διαθέτει είναι τύπου allen( το οποίο έρχεται με τη συσκευασία).
Άλλη μια διαφορά που παρατήρησα είναι στη καμπάνα, η οποία έχει μελετηθεί πάρα πολύ καλά. Πρώτον, δεν έχει ενιαίο άνοιγμα αλλά αντίθετα είναι κλειστή περίπου στο 1/3 του πάνω μέρους της με ένα μικρό άνοιγμα ώστε να ανεβαίνει ο ατμός και να περνάει προς το drip-tip. Αυτό έχει ένα μεγάλο πλεονέκτημα και αυτό είναι πως αν χρησιμοποιήσουμε drip-tip μεταλλικό, ότι μήκος και αν έχει, δεν υπάρχει περίπτωση να ακουμπήσει το κάτω μέρος του στο κεντρικό πόλο που διαχέεται από ρεύμα απ τη μπαταρία. Κάτι το οποίο με άλλους ατμοποιητές αυτού του είδους μου είχε συμβεί αρκετές φορές. Και τέλος, έχει μικρότερο ύψος σε σύγκριση με των άλλων τύπου genesis atomizers. Αυτός είναι και ο λόγος που τη κάνει τόσο ξεχωριστή. Επιτρέπει σωστή καύση του υγρού με τέλεια απόδοση γεύσης, σωστή θερμοκρασία ατμού (χλιαρή),χωρίς να ανεβαίνει η θερμοκρασία του σώματος του ατμοποιητή, και με τρομερά καλή παραγωγή ατμού.

Δημοσίευση Εικόνας

Εντυπώσεις

Έχω μείνει απλά άφωνος! Το γεγονός πως είναι κατασκευασμένος από Έλληνα με κάνει να αισθάνομαι υπερήφανος που τον έχω στα χέρια μου. Ο προσεγμένος του σχεδιασμός,
η ποιότητα κατασκευής, η απλότητα στο setup καθώς και η απόδοσή του τον κάνουν όχι απλώς ανταγωνίσιμο ή εύχρηστο αλλά εκπληκτικό. Η απόδοση σε γεύση είναι ο κυρίαρχος τομέας του, όπως είναι φυσικό, χωρίς να υστερεί καθόλου στο θέμα παραγωγής ατμού.
Επίσης, η χωρητικότητα των 3.5ml σε συνάρτηση με τη χαμηλή ή καλύτερα την όχι και τόσο υψηλή κατανάλωση σε υγρό είναι άλλο ένα "+"!
Πραγματικά είναι κάτι το ιδιαίτερο και αξίζει τη προσοχή όλων, ειδικά των "funs" των Genesis atomizers.
Εμένα, πάντως, με κέρδισε...

Βαθμολογία : 10/10

Τιμή : 79€ (δωρεάν μεταφορικά)

Αγορά : e-vape.gr

Review

#2 OFFLINE   oldboy

oldboy

παλιόπαιδο

• Συντονιστές

• Pip Pip Pip Pip Pip
  • 2.899 δημοσιεύσεις
  • Joined 26-Φεβρουάριος 12
  • Let's fight...

• Το η.τ. μου:The Elevator (2nd batch prototype) + Kayfun Lite
    PapsX + Trident V2
    Caravela #523 + HF Dripper
    Nemesis + Dome
    Nemesis + Iatty
  • Τα υγρά μου:DIY by TPA, Flavourart, AtmosLab, Bougatsa DIY by Pro ;)

Δημοσιεύθηκε 20 Μάιος 2012 - 15:34

Αν κατάλαβα καλά πρέπει να σου άρεσε τελικά! :roll:

lol lol lol
Πέρα από την πλάκα, μπράβο Βαγγέλη ωραίο review, με κάνεις να ξανασκεφτώ να δοκιμάσω και πάλι τύπου genesis επισκευάσιμο άτμο! :thumb up:
Μια ερώτηση μόνο, από αυτήν την κατηγορία άτμο θεωρείς προτιμότερους τους λεπτούς τύπου line v2 & ss ή τους πιο ογκώδεις τύπου DID, maxi κτλ ;
Και εννοώ από θέμα απόδοσης γεύσης, χτυπήματος και ντουμανιού.
  • steamboy του αρέσει

#3 OFFLINE   steamboy

steamboy

ヴァンゲリス

• Banned

• Pip Pip Pip Pip Pip
  • 4.002 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 20 Μάιος 2012 - 15:49

Ευχαριστώ oldy :P
Έχω ξετρελαθεί, δε μου άρεσε απλά :pipila: :pipila: :pipila:
Απ τη κατηγορία των genesis σίγουρα προτιμώ και προτείνω τους ογκώδεις όπως είναι ο mini/maxi,DID,hellfire,κλπ.
Ο λόγος είναι πως είναι πιο εύκολοι στο setup, έχουν καλύτερη απόδοση γενικά, σωστότερη θερμοκρασία ατμού και σώματος ατμοποιητή και φυσικά παράγουν πολύ περισσότερο ατμό(ντουμάνια).
Στο θέμα γεύσης δε διαφέρουν μεταξύ τους, πιστεύω.
Τη διαφορά στη γεύση τη κάνει περισσότερο η πυκνότητα του mesh(400 ή 325) καθώς και το είδος διαμέτρου σύρματος αντίστασης.

#4 OFFLINE   nikpar

nikpar

παλαίουρας

• Donators

• Pip Pip Pip Pip Pip
  • 1.008 δημοσιεύσεις
  • Joined 22-Μάρτιος 12
  • Το η.τ. μου:provari/evic
    killer

Δημοσιεύθηκε 20 Μάιος 2012 - 16:50

μπράβο Βαγγελη πολύ καλό review.

έγραψες ακριβώς αυτά που πιστεύω και εγώ για το DID.

• steamboy του αρέσει

#5 OFFLINE   pkiriakos

pkiriakos

νέο μέλος

• Μέλη

• Pip
  • 30 δημοσιεύσεις
  • Joined 24-Απρίλιος 12
  • Το η.τ. μου:ΜΠΑΤΑΡΙΟΘΗΚΕΣ : provari v2 - Lavatube - mini provari - Bulli smoker
    +
    ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΕΣ :
    bulli a 2 t ss - DLG a 2 t
  • Τα υγρά μου:DIY Flavorart (velvet cloud) 18 mg + virginia

Δημοσιεύθηκε 21 Μάιος 2012 - 09:38

Εύγε.Ωραία παρουσίαση. :thumb up:

#6 OFFLINE   Eric

Eric

παλαίουρας

• Donators

• Pip Pip Pip Pip Pip
  • 3.963 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 21 Μάιος 2012 - 11:08

Πολυ καλο review Βαγγελη! Η ποιοτητα κατασκευης του ξεχωριζει! :thumb up:
Θα ηθελα να τον δοκιμασω και να τον δω απο κοντα.

#7 OFFLINE   eftihis.k

eftihis.k

μέλος

• Μέλη

• Pip Pip Pip
  • 142 δημοσιεύσεις
  • Joined 20-Απρίλιος 12
  • Το η.τ. μου:elevator 2*lite+
    paps x-lite+
    congestus clone*lite+
  • Τα υγρά μου:σπιτικά.

Δημοσιεύθηκε 21 Μάιος 2012 - 12:25

Πολυ καλη παρουσιαση απο τον Βαγγελη που εχει γινει μεγας ριβιουερ,και συμφωνω απολυτα!! αυτος ο ατμο ειχε την ατυχια να βγει μετα τα αρκετα προβληματα των line με διαροες δυσκολιες σεταπ κλπ. και νομιζω οτι ο κοσμος εχει τρομαξει λιγο με τους genesis.
αυτο που με νευριαζει ειναι οτι με την 0.20 αντισταση μου πινει τις μπαταριες!! οταν θα εχω ορεξη θα προσπαθησω να τον στησω με 0,15 να δω τι γινεται.
  • steamboy και sakis αρέσει

#8 OFFLINE   sakis

sakis

Greek Vaper

• Μέλη

• Pip Pip Pip Pip
  • 681 δημοσιεύσεις
  • Joined 13-Ιούλιος 12
  • Οτι πετά δεν κάνει μέλι!

• Το η.τ. μου:Provari v 2.5 , I Stick 50W , Iatty v2 , Orchid v3 ,Kayfun Lite , Kayfun v4
  • Τα υγρά μου:DIY 3 mg

Δημοσιεύθηκε 01 Αύγουστος 2012 - 17:16

Ευχαριστώ oldy :P
Έχω ξετρελαθεί, δε μου άρεσε απλά :pipila: :pipila: :pipila:
Απ τη κατηγορία των genesis σίγουρα προτιμώ και προτείνω τους ογκώδεις όπως είναι ο mini/maxi,DID,hellfire,κλπ.
Ο λόγος είναι πως είναι πιο εύκολοι στο setup, έχουν καλύτερη απόδοση γενικά, σωστότερη θερμοκρασία ατμού και σώματος ατμοποιητή και φυσικά παράγουν πολύ περισσότερο ατμό(ντουμάνια).
Στο θέμα γεύσης δε διαφέρουν μεταξύ τους, πιστεύω.
Τη διαφορά στη γεύση τη κάνει περισσότερο η πυκνότητα του mesh(400 ή 325) καθώς και το είδος διαμέτρου σύρματος αντίστασης.

Βαγγελη πως τα παει ο Did?
Κανα σεταπ καλο? Σκεφτομαι τον ΜΙΝΙ. Τι λες?

#9 OFFLINE   steamboy

steamboy

ヴァンゲリス

• Banned

• Pip Pip Pip Pip Pip
  • 4.002 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 01 Αύγουστος 2012 - 21:17

O DID τα πάει άψογα!
Τίποτα ιδιαίτερο σε setup, είμαι ευχαριστημένος με το κλασσικό στήσιμο!
Σίγουρα το mini DID είναι απ τα "must have" για τους λάτρεις του mesh!
Συνήθως χρησιμοποιώ 0.20mm kanthal με 4 σπείρες και δε ξεπερνάω τα 35mm πάχος στο mesh!
Άλλωστε ένα απ τα πολλά θετικά των genesis είναι πως σου αποδίδουν τα μέγιστα με μεγάλη απλότητα στο στήσιμο!
Τα περίπλοκα τα αφήνουν στα ξεπερασμένα φιτίλια.... :P
Αν δε το έχεις προ-παραγγείλει κάνε το οπωσδήποτε χωρίς ιδιαίτερη σκέψη! (εκτός αν είναι οικονομικός ο λόγος)
Αν και τον έχω προ-παραγγείλει έχω αφήσει ανοιχτό το θέμα για το ποιο σχέδιο να πάρω...
Μάλλον για αλλαγή το satin....μμμμμμ.....μπορεί και τα δυο... χαχαχα
Επί ευκαιρίας, να αναφέρω πως θα βγει πολύ σύντομα update kit για τον κεντρικό-θετικό πόλο με ατσάλινη ασφάλεια αντί για παξιμάδι!
Αν έχετε δει στο site το εσωτερικό του mini DID θα καταλάβετε τι ακριβώς εννοώ!
Ακόμη, θα βγει νέο inner tube (για τον κεντρικό πόλο) πιο λεπτό ώστε να αυξηθεί κι άλλο η χωρητικότητα του DID και Short-DID κατά 1ml περίπου!!!
Επίσης, υπάρχουν από "made in greece" ήδη τα διάφανα παράθυρα, τόσο για το DID όσο και για το "shorty"!
Πραγματικά, χωρίς υπερβολή, θεωρώ πως η σειρά DID είναι ότι πιο εξαιρετικά φτιαγμένο και ποιοτικό υπάρχει σε Genesis ατμοποιητή στο κόσμο!!!
Χαίρομαι και είμαι περήφανος που το κατάφερε Έλληνας....!
Οι τιμές είναι αρκετά προσιτές τόσο στα είδη του DID όσο και στα update, ειδικά αν αναλογιστώ πόσο στοιχίζουν genesis τύπου στο εξωτερικό και πολύ χαμηλότερης ποιότητας!
Ίσως λίγο τσιμπημένη αυτή της προ-παραγγελίας για το mini, συγκριτικά με εκείνη του DID!
Αλλά αυτή τη φορά υπάρχουν επιλογές σχεδίου, special editions, συριακοί αριθμοί....κ.α.
Τέτοια πληρότητα σε ένα είδος ατμοποιητή δεν έχω δει ξανά....!!!

#10 OFFLINE   sakis

sakis

Greek Vaper

• Μέλη

• Pip Pip Pip Pip
  • 681 δημοσιεύσεις
  • Joined 13-Ιούλιος 12

• Το η.τ. μου:Provari v 2.5 , I Stick 50W , Iatty v2 , Orchid v3 ,Kayfun Lite , Kayfun v4

Δημοσιεύθηκε 02 Αύγουστος 2012 - 16:36

O DID τα πάει άψογα!
Τίποτα ιδιαίτερο σε setup, είμαι ευχαριστημένος με το κλασσικό στήσιμο!
Σίγουρα το mini DID είναι απ τα "must have" για τους λάτρεις του mesh!
Συνήθως χρησιμοποιώ 0.20mm kanthal με 4 σπείρες και δε ξεπερνάω τα 35mm πάχος στο mesh!
Άλλωστε ένα απ τα πολλά θετικά των genesis είναι πως σου αποδίδουν τα μέγιστα με μεγάλη απλότητα στο στήσιμο!
Τα περίπλοκα τα αφήνουν στα ξεπερασμένα φιτίλια.... :P
Αν δε το έχεις προ-παραγγείλει κάνε το οπωσδήποτε χωρίς ιδιαίτερη σκέψη! (εκτός αν είναι οικονομικός ο λόγος)
Αν και τον έχω προ-παραγγείλει έχω αφήσει ανοιχτό το θέμα για το ποιο σχέδιο να πάρω...
Μάλλον για αλλαγή το satin....μμμμμμ.....μπορεί και τα δυο... χαχαχα
Επί ευκαιρίας, να αναφέρω πως θα βγει πολύ σύντομα update kit για τον κεντρικό-θετικό πόλο με ατσάλινη ασφάλεια αντί για παξιμάδι!
Αν έχετε δει στο site το εσωτερικό του mini DID θα καταλάβετε τι ακριβώς εννοώ!
Ακόμη, θα βγει νέο inner tube (για τον κεντρικό πόλο) πιο λεπτό ώστε να αυξηθεί κι άλλο η χωρητικότητα του DID και Short-DID κατά 1ml περίπου!!!
Επίσης, υπάρχουν από "made in greece" ήδη τα διάφανα παράθυρα, τόσο για το DID όσο και για το "shorty"!
Πραγματικά, χωρίς υπερβολή, θεωρώ πως η σειρά DID είναι ότι πιο εξαιρετικά φτιαγμένο και ποιοτικό υπάρχει σε Genesis ατμοποιητή στο κόσμο!!!
Χαίρομαι και είμαι περήφανος που το κατάφερε Έλληνας....!
Οι τιμές είναι αρκετά προσιτές τόσο στα είδη του DID όσο και στα update, ειδικά αν αναλογιστώ πόσο στοιχίζουν genesis τύπου στο εξωτερικό και πολύ χαμηλότερης ποιότητας!
Ίσως λίγο τσιμπημένη αυτή της προ-παραγγελίας για το mini, συγκριτικά με εκείνη του DID!
Αλλά αυτή τη φορά υπάρχουν επιλογές σχεδίου, special editions, συριακοί αριθμοί....κ.α.
Τέτοια πληρότητα σε ένα είδος ατμοποιητή δεν έχω δει ξανά....!!!

Τα ειπες ολα !!! Ευχαριστω.
Παντως εχει διαθεσιμοτητα ο μινι.

#11 OFFLINE   palmas

palmas

μέλος

• Μέλη

• Pip Pip Pip
  • 211 δημοσιεύσεις
  • Joined 30-Μάρτιος 12

Δημοσιεύθηκε 02 Αύγουστος 2012 - 18:31

Για τον μινι που αναφερεται οτι υπαρχουν συριακοι αριθμοι,θα υπαρχουν κ μετα τις προπαραγγελιες;...κ κατι ακομα υπαρχει καποια εκπτωση για εμας απο ελλαδα κ μελοι φορουμ;

#12 OFFLINE   steamboy

steamboy

ヴァンゲリス

• Banned

• Pip Pip Pip Pip Pip
  • 4.002 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 03 Αύγουστος 2012 - 02:49

Ναι, γενικά ο mini θα βγαίνει με συριακούς αριθμούς!
Δυστυχώς έκπτωση γενικά δεν υπάρχει!

Τα ειπες ολα !!! Ευχαριστω.
Παντως εχει διαθεσιμοτητα ο μινι.

Έχει βγάλει ο Δημήτρης αρκετά κομμάτια, περίπου 500 αν θυμάμαι καλά!
Αλλά έχει πολλές κρατήσεις γιατί μέσα στο Σαββατοκύριακο από 100 κομμάτια δεν έμεινε τίποτα και τώρα ήταν άλλα 100 και είχαν μείνει 35!!!

#13 OFFLINE   palmas

palmas

μέλος

• Μέλη

• Pip Pip Pip
  • 211 δημοσιεύσεις
  • Joined 30-Μάρτιος 12

Δημοσιεύθηκε 03 Αύγουστος 2012 - 10:54

Εγω παντος πολυ θα ηθελα να τον δοκιμασω...αλλα στο site για την διαθεση του με ενοχλησε τρομερα η αναφορα που κανει ΜΟΝΟ για το ecf κ οχι για τα ελληνικα forum!αυτο για ΜΕΝΑ δειχνει οτι δεν ενδιαφερεται για εμας την ελληνικη αγορα,(ισωσ επειδη ειμαστε μικρη)καθως κ οτι δεν μπορει να μου στοιχιζει εμενα το ιδιο μεναν αμερικανο πχ...κριμα παιδια,κριμα

#14 OFFLINE   steamboy

steamboy

ヴァンゲリス

• Banned

• Pip Pip Pip Pip Pip
  • 4.002 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 03 Αύγουστος 2012 - 16:50

Δεν είναι αυτό φίλε palmas!
Έφυγε από το γνωστό Ελληνικό forum γιατί δεχόταν υποχθόνια πόλεμο...
Έχει σχέση με "δήθεν" κανονισμούς εμπόρων, κλπ και δεν είναι εδώ ο σωστός χώρος να το αναλύσουμε....
Γι αυτό το forum δε γνωρίζει καν την ύπαρξή του, απ όσο ξέρω!
Το να μην ενδιαφέρεται για τα forums δε σημαίνει πως δεν ενδιαφέρεται για την Ελληνική αγορά!
Άλλο το ένα και άλλο το άλλο!
Ενδιαφέρεται για την Ελληνική αγορά αλλά η Γερμανική καθώς και η Αμερικάνικη τον στήριξε στο υπερδιπλάσιο πάντως!
Για τη τιμή θα συμφωνήσω μαζί σου!
Είμαι κατά των fix τιμών!

#15 OFFLINE   sakis

sakis

Greek Vaper

• Μέλη

• Pip Pip Pip Pip
  • 681 δημοσιεύσεις
  • Joined 13-Ιούλιος 12

Δημοσιεύθηκε 03 Αύγουστος 2012 - 17:05

Επιτρεψτε μου να πω οτι πολεμος υπαρχει!!Γνωστος που τολμησε να συστηθει σε ελληνικο φορουμ (Αντιπρωσοπος Tottaly wicked στη Κυπρο) γεμισε με μυνηματα spam.
Οι <δικοι τους> δεν αφηνουν κομματι απο την πιτα!
Δυστηχως !
Δεν με αφορα το θεμα απλα λεω κατι που μου ειπωθηκε με περισσιο παραπονο!!

#16 OFFLINE   palmas

palmas

μέλος

• Μέλη

• Pip Pip Pip
  • 211 δημοσιεύσεις
  • Joined 30-Μάρτιος 12

Δημοσιεύθηκε 03 Αύγουστος 2012 - 18:15

Σιγουρα υπαρχει καποιο φαγωμα εδω...αλλα εγω σαν καταναλωτης γιατι να ειμαι στην ιδια κατηγορια με τους ξενους σενα ελληνικο προιον;θα μπορουσε να υπαρχει μια στανταρ κ μονιμη εκτωση για εντος ελλαδας....
  • nikpar και Alexandros-giuftou αρέσει

#17 OFFLINE   steamboy

steamboy

ヴァンゲリス

• Banned

• Pip Pip Pip Pip Pip
  • 4.002 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 03 Αύγουστος 2012 - 18:23

Συμφωνώ σε αυτό 1000%!
Δυστυχώς, όμως, δε το σκέφτονται αυτό οι Έλληνες κατασκευαστές...

#18 OFFLINE   palmas

palmas

μέλος

• Μέλη

• Pip Pip Pip
  • 211 δημοσιεύσεις
  • Joined 30-Μάρτιος 12

Δημοσιεύθηκε 03 Αύγουστος 2012 - 18:34

Φιλε Steamboy κριμα ομως...θυμαμαι οταν εβγαλε τον DID ειχε κανει μια προσφορα στα 50€...σκεψου τωρα εγω που θελω κ τα 3 μοντελα πχ ποσο παει το κουστουμι...τελος παντον...ωραια κριτικη εγραψες κ θα μεινω σε αυτην κ στις εικονες :-)
  • steamboy και nikpar αρέσει

#19 OFFLINE   steamboy

steamboy

ヴァンゲリス

• Banned

• Pip Pip Pip Pip Pip
  • 4.002 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 04 Αύγουστος 2012 - 21:40

Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας παρουσιάσω το mini DID, το οποίο έχω εδώ και λίγες ώρες ατμίζοντας! :pipila: :pipila: :pipila:
Είναι εξ ολοκλήρου από ατσάλι, αυτή τη φορά ακόμη και ο κεντρικός πόλος!
Επίσης, στο κεντρικό πόλο δεν υπάρχει το χάλκινο παξιμάδι, έχει αντικατασταθεί με ατσάλινο και υπερυψωμένο!
Οι βίδες alen στην άνω βάση έχουν αλλάξει με κλασικές (εγκοπή μικρού κατσαβιδιού) και ψηλότερες!
Οι διαστάσεις του είναι 50mm ύψος (χωρίς drip-tip) και 14mm πλάτος, με χωρητικότητα 2ml!
Βγαίνει σε δυο εκδόσεις satin και γυαλισμένο!
Οφείλω να ευχαριστήσω το Δημήτρη δημόσια :respect: που μου έδωσε πιο νωρίς το mini και μάλιστα σε περιορισμένη έκδοση (satin limited edition)....

Δημοσίευση Εικόνας Δημοσίευση Εικόνας

Δημοσίευση Εικόνας Δημοσίευση Εικόνας

#20 OFFLINE   Eric

Eric

παλαίουρας

• Donators

• Pip Pip Pip Pip Pip
  • 3.963 δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε 04 Αύγουστος 2012 - 21:45

Πολυ ομορφος Βαγγο! Καλοατμιστος!

Πιες του το αιμα και πες μας αν ατμιζει καλυτερα απο τον normal.
  • steamboy του αρέσει

0 user(s) are browsing this forum

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη