lykos13

Shake and Vape

16 Δημοσιεύσεις σε αυτό το θέμα

Μια νέα πρόταση ατμίσματος από Αγγλία μεριά που απαντάει στην καινούρια νομοθεσία με πανέξυπνο πραγματικά τρόπο. Ο τύπος σκέφτηκε ότι αφού με το νέο νόμο οι τιμές για τις ατμιστικές βάσεις γίνονται απαγορευτικές για τους περισσότερους ατμιστές, τότε θα το γυρίσω σε έτοιμες (κλώνο)συνταγές γνωστών υγρών. Σου δίνει τα μπουκάλια με τις ακριβείς αναλογίες των αρωμάτων που έχει το κάθε υγρό και εσύ απλά προσθέτεις τις γλυκερίνες και τη νικοτίνη που θέλεις. Και δε μιλάμε για 50μελα ή 100μελα αλλά για μισόλιτρα και λίτρα!!! Οι τιμές του είναι πολύ καλές, το σάιτ εύχρηστο και δημοσιεύει όλες τις κριτικές που έχουν κάνει οι πελάτες του, με τους ευχαριστημένους να υπερτερούν συντριπτικά. Σε πολλά μάλιστα γράφουν πραγματικούς διθύραμβους.

Ακόμη δεν έχω προχωρήσει σε αγορά, αλλά θα το κάνω σίγουρα μιας και μιλάμε για οικονομία και ευκολία μαζί. Το λίνκ παρακάτω:

http://flavour-boss.co.uk/product-category/recipes/boss-shots

Αρέσει σε 9 άτομα

Δημοσίευση σε άλλες σελίδες

:ok:  Ωραίος Μητσάκο.

Άρεσε σε 1 άτομο

Παιδια νομίζω οτι με το νεο νομο το πρόβλημα ειναι η νικοτίνη οχι η γεύση κάνω κάπου λάθος ?

Καλησπέρα. Θέλω να κάνω μία ερώτηση κι επειδή δεν βρήκα και κανένα θέμα γι αυτό το site, είπα να ανοίξω ένα εγώ. Έχει κάνει κανείς παραγγελία από το flavour-boss.co.uk? Απ ότι είδα έχει πολλά υγρά, κι έχει και έτοιμες συνταγές σε μπουκάλια 1000ml($26 η τιμή περίπου), όπου εσύ απλά ρίχνεις την βάση σου κι είναι έτοιμα. Είναι όμως αξιόπιστο σε ποιότητα αλλά και σε συναλλαγές; Έχει κανένας εμπειρία ή δεν το χετε δει;

απο οτι βλεπω στα φορα ,και το φατσοβιβλιο ...η γνωμες διαφερουν ...πχ για τον κλωνο του γνωστου lemon tart..αλλος λεει "ειναι ιδιο και καλυτερο" αλλος "ουτε που αγγιζει το αυθεντικο" αλλος "πολυ λεμονι καθολου ταρτα"

θελω να πω οτι ,μονο αν δοκιμασετε απο καποιον φιλο που εχει αγορασει η αν αγορασετε οι ιδιοι και δοκιμασετε ..θα καταληξετε αν σας κανουν αυτα τα υγρα.

τα δυο μου ρουβλια..

Αρέσει σε 4 άτομα

Το έψαξα το λοιπόν και παίζει μαγαζι που τα εχει και σε δείγμα να δοκιμάσεις !
Να
βέβαια με τους ατμοποιητες που έχουν περνεις μονο μια μικρή ιδέα αλλα μου είπαν αν θέλω την επόμενη φορα να παρω μαζί μου το dripperακι μου να δοκιμάσω απο εκεί!
Πιστεύω ότι ειναι Καλη φάση ,
Με τα λίγα που κατάλαβα έχουν πολυ ωραίες γεύσεις

Sent from my iPhone using Tapatalk

εννοείς και σε τιμες ανάλογες η χτυπάει κόκκινα και δεν αξιζει? εαν συμφέρει δώσε μας και ενα λινκ μήπως και.....:pipila:

24€ το εχει.

https://vapormania.gr/

Εχει καμία 12 γεύσεις απο τα ζουμιά αυτά!

Άρεσε σε 1 άτομο

Το λοιπόν μετα απο τόσο καιρό το υγρό ειναι έτοιμο !

Ειναι καλό , ατμιζετε ευχάριστα και εχει πολυ γεύση .

Σκέτο μπισκότο κανέλας μου βγάζει εμενα ,

Παντος για τα λεφτά του ειναι πολυ τίμιο .

Απλά θέλει 6 βδομάδες οριμανση ....

Αυτό ειναι ένα θέμα

Αν θέλει κανένας δοκιμή ας μου πει να του στείλω

Άρεσε σε 1 άτομο

Καλησπερα, ενα πωλητης μου προσθεσε μονο vg στο μειγμα μου, το ειδα αργοτερα φυσικα.

Ειναι ασφαλες να το ατμισω? γτ το μεγαλυτερο ποσοστο σε vg που εχω δει ειναι 50%.

Ευχαριστω

Υπάρχει πολύς κόσμος που κάνει σκέτη VG (όταν λέμε "σκέτη" εννοούμε ότι συνήθως έχει ένα ποσοστό WFI για να πέσει λίγο το ιξώδες της ώστε να μην είναι πολύ παχύρευστη και να μπορεί να τροφοδοτήσει την αντίσταση).

Οπότε αν το μείγμα σου είναι πχ 80% VG - 20% άρωμα διαλυμένο σε PG, δεν έχεις κάποιο θέμα, αρκεί να μην είναι πολύ πηχτό για να μπορεί να τροφοδοτηθεί σωστά η αντίσταση

Αρέσει σε 6 άτομα

Οτι ειναι ασφαλές, ειναι... Το θέμα ειναι αν θα το αντέξεις...

Καλα κι ο τύπος δεν μπήκε καν στον κόπο να ρωτήσει τι υγρά κανεις πάνω κατω?

Το πιο πιθανό ειναι να βηχεις σαν ξεδοντιασμένο γαϊδούρι που του ρίξαν φόλα με 100% PG... Μπορείς να προσθέσεις VG ωστε να πέσει λιγο το ποσοστό σου, αλλα θα ατονήσει τοσο στην γεύση οσο και στην νικοτινη...

Θα σου πρότεινα να πήγαινες παλι στον καρούμπαλο και να του το δώσεις μεν να το ατμισει μπας και καταλάβει τιποτε, αλλα και να στο σουλουπωσει φέρνοντας το στα μέτρα σου... Ελπίζω (οφείλει) να το κανει for free...

Sent from my iPad using Tapatalk

Αρέσει σε 8 άτομα

Σευχαριστω για την απαντηση, ηθελα να ξερω αρχικα αν ειναι ασφαλες για να το δοκιμασω γιατι ειμαι νεος στο ατμισμα..

Θα το δοκιμασω σε μια-δυο μερες και αν δεν παλευεται απλα το στελνω στο καλο!

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Χρειάζεται να είστε χρήστης για να μπορέσετε να σχολιάσετε

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για ένα νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα